“Egzersizlerimizde artık, sadece optik algıya dayanmayan bir başlangıç/bitiş belirleyebilirim.”

Badischer Tauchsportverband e.V. gençlerinin Güney Fransa seyahati esnasında altı adet Buddy-Watcher cihazı ile kapsamlı, pratik bir test gerçekleştirildi. Toplam 20 çocuk ve genç yetişkin, yedi eğitmenle birlikte Côte d’Azur’da bulunan Île d’Or çevresinde 300’den fazla dalış yaptı.

Güvenlik açısından aktif katkısı olan Buddy-Watcher, her zaman yanlarındaydı. Kısa bir tanıtımın ardından, gruplara cihazlar dağıtıldı. Çok geçmeden çocuklar aletler için yarışmaya başlamıştı. Özellikle suyun altında, örneğin ilginç bir hayvan ve manzara gördüklerinde dikkati çekmek için birbirlerine çağrı yapabilmekten hoşlandılar. Çağrı işlevi de mesafe uyarı işlevi de hem suyun altında hem de üstünde her seferinde çok iyi çalıştı. Bana göre bu, çok başarılı bir Buddy-Watcher performansı oldu ve gezintinin de başarısına katkıda bulundu.

Eşlik eden eğitmenler, dalışlar esnasında egzersizleri başlatmak ve bitirmek için Buddy-Watcher’ları kullandı, (Örneğin; Egzersizler için, sadece optik algıya dayanmayan bir başlangıç/bitiş belirlemek için).

BTSV Dalış Kulübü
Steffen Weinlich – CMAS/VDST TL2

Yorum Yapın