Merhaba,

Uzun bir aradan sonra 21 Haziran’da yeniden dalış yaptım. Geçen sene Kaş’ta Dragoman Dalış Okulu ile dalışa başlamış ve 3 günlük eğitim sonunda CMAS 1 yıldız olmuştum. Gel zaman, git zaman bir türlü vakit bulamadım ve aradan neredeyse 1 sene geçtikten sonra yine Kaş’ta Dragoman Dalış Okulu’nun kapısını çaldım. Ve bu sefer teknede Buddy-Watcher’ı deneme fırsatım oldu.

Bu süre zarfında her ne kadar teknik konuları hatırlasanızda, dalış işinin bir pratik olduğunu ve süreklilik gösterilmesi gereken bir hobi olması gerektiğini kavradım.Bir senenin vermiş olduğu hamlık sonrası hem kulaklarım birazcık kapandı hem de bacaklarım ağrıdı. Dediğim gibi süreklilik sağlandığı zaman bunu çok rahatlıkla aşabileceğime inanıyorum. Yaptığım dalışlara gelecek olursak…

Tekrardan aynı keyfli yaşamak, tekrardan suyun altında olmak, sadece kendi nefesini duymak, etrafındaki insanlarla ve badinle belli hareketler ile iletişime geçmek tam anlamıyla bir meditasyon gibiydi. Zaman zaman yaşanan nefes kontrolü, ani yükselmeler veya alçamalar ile kulakta oluşan anlık basınçları saymazsak yaptığım dalışlar çok keyifli geçti. Eğitim aldığım tekne ve eğitmenler ile yeni bir başlangıç yapmak da benim için güven vericiydi.

Dalışın keyifli geçmesinin yanı sıra, dün yeni bir ürün ile tanıştım. Teknede bizim ile beraber projectinblue’nun Buddy-Watcher ürünü de oradaydı. Master yani hocamızla beraber, 2 badi olarak dalışımızda bu ürünü kullandık. Öncesinde az çok nasıl bir ürün olduğunu biliyordum fakat kullandıktan sonra ne kadar akıllıca bir ürün olduğunu farkettim. Az öncede söylediğim gibi zaman zaman kulak ağrısı yaşadım. Dün daldıktan 5-6 dakika sonra kulaklarımda yoğun bir basınç oluştu. Kulaklarımı eşitlemeye çalıştım fakat bir türlü beceremedim. 1 sene sonrasının vermiş olduğu heyecan ile de hem ağrı, hem kendimi kontrol edememe sonrası hocama işaret etmeye çalıştım fakat kendisi bana dönük değildi. Kolumdaki Buddy-Watcher’ı işte ilk defa o an denedim. Tuşa bastım ve 2 saniye sonra hoca bize döndü ve kendisinin dikkatini hemen çekebildim. Ardından yanıma geldi ve beni sakinleştirerek kulaklarımı eşitlememe yardımcı oldu.

Bu gibi durumlar için Buddy-Watcher ürününün ne kadar önemli olduğuna canlı canlı o an şahit oldum. Özellikle ilk defa dalacaklar için veya uzun süredir dalmayanlar için kesinlikle kollarında olması gereken bir ürün olduğunu düşünüyorum. Buradan projectinblue ekibine ve Kaş Dragoman ekibine teşekkür ederim. Hem keyifli hem de öğretici bir dalış oldu.

Dragoman Ekibine ulaşmak isterseniz https://www.dragoman-turkey.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Sevgiler,
Eray Dengiz

 

Biz de projectinblue olarak deneyimlerini bizimle paylaştığı için kendisine teşekkür ederiz.

Yorum Yapın