“Sinyali almasaydım bu gezinin en güzel su altı canlısını ıskalamıştım.”

Maldivlere şnorkel yapmaya gitmiştik. Babam denizde bizi çoğu zaman arkada bıraktığından, bu sefer Buddy-Watcherlarımızı sipariş etmeye karar vermiştik. Daha ilk gezide, cihazdan etkilendik. Babam yine metrelerce uzaklaşmıştı, benim ve kız kardeşimin onu yakalamasına ihtimal yoktu. Bu sefer Buddy-Watcher yanımızda olduğundan sadece bir tuşa dokunarak onu yanımıza çağırabildik.

20 kişilik başka bir şnorkel gezimiz tam bir karışıklıktı, bu yüzden erkek kardeşim ve babam gruptan izole fotoğraf çekmeye karar verdiler. Erkek kardeşim ve bende Buddy-Watcher vardı. Sinyal benim kolumda titredi ve ben kardeşime doğru yola koyulduğumda neden çağırıldığımı anlamıştım. Kocaman bir vatoz bana doğru yüzüyordu.

Mercanlarda şnorkel yaparken birkaç küçük siyah uçlu resif köpek balığıyla karşılaştık. Meraklı hayvan bize doğru yüzdüğünde birbirimizi çağırmaya devam ettik. Hiçbir seferde hayvanlardan ters bir tepki almadık ve köpek balıkları kendi rotalarında yüzmeye devam ettiler. Buddy-Watcherlarımız kesinlikle sonraki tatillerimizde de bizimle beraber gelecekler.

Sarah G.

Yorum Yapın