Sonunda Padi Divemaster kurunu geçtiniz ve sırada ne var merak mı ediyorsunuz? Padi Divemaster olmak, bildiklerini bir sonraki nesil dalış liderlerine aktarmak isteyen, kuvvetli ve sorumluluk sahibi bir lider olmayı gerektirir. Bu beraberinde aşağıda listelenen, fakat bunlarla sınırlı olmayan bir dizi işi yapmaya yetkili olduğunuz anlamına gelir:

  • Dalış seansları düzenleyerek ve idare ederek eğitim ve eğitim-harici su altı aktivitelerini süpervize etmek
  • Bir Padi eğitmenine eğitim seasları esnasında yardım etmek
  • Padi Skin Diver ve Padi Discover Snorkeling programlarını yürütmek
  • Padi Discover Local Diving deneyimini yürütmek
  • Padi Scuba Review programını yürütmek

Divemaster kuru sonrasında sizi bekleyen bir dizi seçenek var demiştik. Peki nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Birçok Divemaster mezunu bunu kendilerine sorarlar. Sertifikalı bir Divemaster olarak aşağıdaki birkaç seçenek ile ilerlemeyi düşünebilirsiniz.

Serbest çalışmak: Birçok yeni Divemaster freelance çalışarak tecrübelenmeyi tercih eder. Serbest çalışmak; dalış endüstrisi ile haşır neşir olmayı, bir iş ağı geliştirmeyi, aynı fikrilere sahip başka insanlarla tanışmayı ve siz dünyayı gezerken keşfedilmemişi keşfetmeye olanak verir. Freelance Divemasterlar endüstrinin bir çok yüzünü, farklı işletmelerin ve sistemlerin çatısı altında birebir tecrübe etme fırsatı bulurlar.

Bir su altı fotoğrafıçısı olmak: Eğer yetkin bir fotoğrafçıysanız ve su altı fotoğrafçılığından keyif alıyorsanız, scuba maceralarınızı kayda almaya veya başka dalıcıların dalışlarını fotoğraflamaktan keyif alabilirsiniz. Denizin parıldayan yüzeyi altında muazzam bir dünya yatıyor. Birçok dalış merkezi ve sektörün farklı kuruluşları bu dünyayı kayda alacak kişilere ihtiyaç duyarlar.

Bir teknede çalışmak: Liveaboard dalış tekneleri dünyayı ve sonsuz dalış noktasını keşfetmek için idealdir! Bir teknede bulunmak size cazip geliyorsa veya bir teknede çalışabilecek yetkinliğe sahipseniz charter teknelerinin, yatların veya liveaboardların aradığı kişi siz olabilirsiniz.

Bir Padi eğitmeni olmak: Bir takım oyuncusuysanız ve öğrencilerinizin yüzündeki gülümseme sizi iyi hissettiriyorsa, bir PADI Open Water Scuba Instructor olmalısınız. İnsanlara nasıl dalınacağını öğretmek tatmin edicidir, eğer bu yolda gitmeye karar verirseniz PADI IDC’nizi almanızın vaktidir.

Dünyayı gezmek, bizim ıslak dünyamızı fotoğraflamak, bir eğitmen olmak veya bunların hepsini birden yapmak istiyorsanız, bir Divemaster eğitimi almak sıradaki hedefiniz olmalı.

Blue Season Bali’ye ait What to do after finish your PADI Divemaster Course isimli makale derlenerek yazılmıştır.

Keyifli Dalışlar.
projectinblue

[products ids=”871,1119″ columns=”2″]

Yorum Yapın