Dünya çapında su ürünleri üretiminin %45’i kültür balıkçılığından geliyor. Üretim tesislerinde altyapının ve ekipmanların bakımı kadar; hijyen ve sağlık standartlarını korumak için balık çiftliklerinde düzenli olarak yapılması gereken bir dizi kritik iş var.

Her balık çiftliğinde bir mini ROV’ye ihtiyaç var

Ağ denetlemelerinde kontrolü elinize alın: ağ temizliğini veya balık kaçaklarına sebep olabilecek yıpranma ve yırtıkları dalmadan gözlemleyebilirsiniz. Kafes ve ağ denetlemelerini gündelik rutinin bir parçası haline getirebilir ve balıkların sağlığını ve beslenmesini bir mini uzaktan kontrollü araçla (mini ROV) izleyebilirsiniz.

Mini ROVler kompakt ve hafiftirler; hızlıca suya indirilebilirler ve toplanabilirler. Şarj edilebilir bataryaları ile gün içinde defalarca derin ve uzun süreli görevlerde kullanılabilirler.

Ağ ve Halat Denetimleri

Bağlantı yerleri ve halatların güvende ve sağlam olduğundan emin olmak için mini ROV kullanarak düzenli ve etkin kontroller yapılabilir. Bu kafes kurulumunda ve ilgili yönetmeliklerin takibinde de işinize yarayacaktır.

Balık Beslenme & Davranış Takibi

Yemleme sürecini, balık sağlığını ve davranışlarını gözlemleyin.

Kayıp Ekipmanları Kurtarmak

Mini ROV’nin kumandayla kontrol edilebilir kolu sayesinde, değerli su altı ekipmanlarınızı suya girmeden ve güvenli bir şekilde çıkarabilirsiniz.

ROV ve Görüntüleme Hizmetleri konusunda projectinblue’dan destek alabilirsiniz.

Yorum Yapın