Bu yaz şişme bir stand-up paddle board (SUP) almak için hevesliyseniz ancak henüz karar vermek için birkaç iyi nedene daha ihtiyaç duyuyorsanız, bu liste size karar vermekte yardımcı olabilir.

Şişme SUP’ları neden seviyoruz?

  1. Hafif: Çoğu 10 kg’dan az ağırlığıyla şişme paddle boardlar çok portatiftirler. Her yaştan ve profilden kullanıcıya hitap ediyorlar.
  2. Katlanabilir:  Şişme bir board sert gövdelerin aksine, – hem de aksesuarlarıyla birlikte – bir sırt çantasına sığabilir. Aztron’un yeni All-round SUP’u Nova 80 litrenin altındaki çantasıyla taşınabilirlik konusunda çok iddaalı. 
  3. Rahat ve Hızlı:  Kıyıdan şnorkelle veya yüzerek ulaşmanın zor olduğu noktalara bir SUP kullanarak çok daha hızlı ve rahat ulaşabilirsiniz.
  4. Her SUP yeni bir Dünya: Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz üzere farklı SUP tip ve gövdeleri farklı amaçlar için tasarlanmışlar. Bir All-round paddle board ile suyun üstünde çok keyifli saatler geçirmek mümkün ancak, doğru model bir SUP ile isterseniz sörf, isterseniz uzun mesafe turları yapabilirsiniz. “Sizin için doğru Kürek Sörfünü (SUP) nasıl seçersiniz”  başlıklı Blog yazımız için tıklayınız.
  5. Gün Boyu Eğlence: Tatilde bütün gün plajda güneşlenmekten sıkıldınız mı? Bir SUP ile gününüzü eğlenceli kılmak mümkün.
  6. Yoga: Biraz hüner istediği doğru, ancak suyun üzerinde daha önce hiç meditasyon yapmadıysanız, bu yaz mutlaka denemelisiniz.
  7. Güvenilir ve Kolay: SUP üzerinde durmak ve doğru kürek çekme metotlarıyla kendinizi hırpalamadan yol almak sandığınızdan daha kolay. Çift Oda Teknolojisiyle Aztron SUPlar güvenlik konusunu bir adım daha ileriye taşıyor,
  8. Düşmek mi? Her su sporunda biraz düşmek var. Şişme SUPlarda, olur da gövde üzerine düşerseniz canınız bir sert gövdeli paddle board’a nazaran daha az acıyacaktır.
  9. Uzun ömürlü: Sanılanın aksine doğru kullanıldığında şişme SUPlar en az fiber glas muadilleri kadar dayanıklı olabilirler. Güneş ışınları ve sivri objelere dikkat!
  10. Daha az yorucu: Doğru basınçta kullandığınızda, bir şişme SUP yumuşak yüzeyi sayesinde ayaklarınız ve eklemleriniz için konforlu bir platform sağlar.

Yorum Yapın