“Mallorca merkezli Peter Diving, 2 veya 3 dalgıcın eş zamanlı kullanılabildiği yüzey destekli bir dalış sistemi sunuyor.” -René Meyer

Dalışla ilgili çok bir şey bilmiyorum ancak yat oyuncakları alanında, su altını keşfetmek veya teknenin altında çalışmak için (pervaneye takılmış halat gibi) güzel bir yenilik olduğunu söyleyebilirim.

Dalışla ilgili pek bir şey bilmediğimi, tecrübemin şnorkelle ve üç kerede tüplü dalış yapmış olduğumu ve bunun benim görüşüm olduğunu baştan söylemeliyim.

Set 6 metrelik standart hortum sistemiyle birlikte geliyor (bu derinlik dekompresyon hastalığı riskinin olmadığı maksimum derinliktir). İstenirse çocuklar için derinlik 1-2 metreye kadar azaltılabiliyor, böylece hem güvenli bir derinlikte oluyorlar, hem de sizin ve jetskilerin her zaman görebileceği bir mesafede kalıyorlar. Hortumu acil durumlarda uzatmak da mümkün (çapa kurtarma ve hatta suya düşmüş bir Rolex’i çıkartmak). Bir Lego oyunu gibi ek parça ve uzantılar ekleyerek sistemi ihtiyacınıza göre yapılandırmak mümkün oluyor.

PETER Diving şirketi çok kısa bir sürede bayağı bir ses getirmeyi başarmış. Sportif dalışla başlayan firma (Yetkili PETER Dalış Noktaları haritasına bakabilir ve PETER’ı bu dalış merkezlerinde deneyebilirsiniz) zamanla konsepti bilimsel dalış, tedavisel dalış ve hatta sanata uyarlamışlar. Evet doğru okudunuz, Peter Diving ve yat sanat danışmanları ve Crystal Caviar firmasıyla güçlerini birleştirerek ilk su altı sanat enstallasyonlarını hayat geçirmişler.

Sivil toplum kuluşu Coral Guardian’daki bilim insanlar,ı 10-15 metre derinlikteki ekosistemlerin restorasyonunda PETER Diving’i kullanıyorlar; aynı zamanda Institute of Advanced Mediterranean Studies su altı çalışmalarında kullanmak üzere PETER Diving’den eğitim aldı.

Anlatılanlara ek olarak, yat endüstrisinin ihtiyaçlarını karşılamak adına PETER Diving Dalış Sistemi uluslararası CE sertifikasına sahip; Spanish Maritime Rescue tarafından test edilmiş ve onaylanmış. En önemlisi de, Scuba Schools International (SSI) tarafından, yetkili PETER Dalış Noktalarında kullanıcılara ve teknemürettebatına Specialty eğitimi veriliyor.

Bu World Scuba Recreational Training Council ‘ın yeterlilik standartlarını karşılamakta. Bu sayede yat endüstrisine hizmet verebilen tek yüzey destekli dalış sistemi olan PETER ile dalış yapılan charter yatları ve hatta misafirleri sigorta firmalarınca sigortalanabiliyor, Şu an ürünü Superyacht Tenders & Toys kataloglarında bulabiliyorsunuz.

René Meyer’e ait blog Yactemoceans.com,  “Peter Diving System” başlıklı makale düzenlenerek yazılmıştır.

Keyifli Dalışlar,
projectinblue

 

 

Yorum Yapın