Tüm kıyı yapılarında olduğu gibi limanlarda da ankrajlar, taşıyıcılar ve diğer tüm yapılar sık sık denetimden geçerler. Genellikle dalgıçlar bu incelemeleri yapmak için kullanılır. Ancak iş sadece teftiş etmekse, aynı işi su altı dronları ile yapmak daha etkilidir.

Neden ROV ile sörvey daha etkili?

Muayene esnasına değiştirilmesi gereken bir demir yeri veya benzeri bir durum ortaya çıkarsa, hem dalgıç hem de liman sahibi için buna önceden hazırlanmak daha iyidir. Bir ROV ile düzenli su altı gözlemleri yaparak, son dakika sürprizlerinden kurtulabilirsiniz.

Sualtı drone ile yapılarınızın durumunu kontrol edin

Limanlar ve marinalar, hem eğlence tekneleri, hem insan hem de ağır yük taşıyan daha büyük gemiler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Bu altyapının sürekli işlerliği ve bakımlı olması, trafiğin normal şekilde işlemesini sağlamak için önemli bir görevdir.

Limanlar doğal olarak suya yakındır ve sürekli olarak denizden gelen dış etkenlere maruz kalır. Tuzlu su ve sert hava, palamarları ve diğer yapıları aşındırır. Sualtı drone’ları ile liman sahipleri, limanın durumu hakkında sık sık teftişler gerçekleştirebilir, aynı zamanda yüzey altında hasar veya başka sorunlardan şüphelenen diğer deniz araçlarına yardımcı olabilir.

Liman sahipleri, farklı su altı görevleri için dalgıçların kullanımına aşinadır. Dalgıç kullanmak genellikle zaman alıcı ve pahalıdır, ancak bazen çok gereklidir. Limanların dalgıçlardan yardıma ihtiyacı olduğunda, hangi işin önceden yapılması gerektiğini belgelemek ve aynı zamanda işin daha sonra düzgün bir şekilde yapıldığını denetleyebilmek çok etkilidir. Daha iyi planlama, hem müşteriyi hem de iş başına harcanan dalgıç zamanını azaltır.

Canlı Yayında Paylaşın

Projectinblue’dan aldığınız bir ROV hizmeti sayesinde, su altındaki canlı video akışını anlık olarak birden fazla ekranda izlemek veya internet üzerinden dışarıya aktarmak mümkündür. Dalış sonrasında, drone arayüzüne depolanan veriyi isterseniz işlemek veya depolamak için kolayca elde bir telefona veya bilgisayara aktarabilirsiniz.

Seasam Otonom Drone Hakkında

Seasam Autonomous Drone™, hem kablosuz otonom bir su altı drone, hem de tether (kablo) yardımıyla yüzeye bağlı bir ROV olarak kullanabildiğiniz ilk su altı gözlem ve görüntüleme sistemidir. Son teknoloji ürünü donanım ve özelleştirilmiş yazılımıyla, Notilo Plus’un alameti farikası Seasam suyun altında karşılaştığınız birçok zorluğa güvenilir ve verimli bir çözüm sunar.

Kompakt ve çevik yapısıyla Seasam, işaretlenen hedef ve rotaları kolayca takip edebilir / iz sürebilir, geniş yüzey alanlarını otonom (operatör desteği olmaksızın) bir şekilde ‘servo’layarak etkin bir şekilde inceleyebilir.

Yorum Yapın