Su altında başka bir dünya olduğu, ve o dünyanın da sürprizlerle dolu olduğunu biliyoruz. Ancak bu rekorlar su altının başka bir yönünü de bizlere gösteriyor. Deniz tutkunları oyunu denize taşımış, farklı noktaları bir araya getirip, farklı alanlarda rekorlara da imza atmışlar.

Su altındaki en büyük resim rekoru
2015 yılında Beyrut’ta, La Marina Dbayeh havuzunda kırılan rekorun sahibi Colete Hadad. Resim, yaklaşık 3 mt uzunluğunda ve 2 mt genişliğinde toplam 6 m2’lik (64.58 ft²) bir alana sahip. Resmin yapılışına dair videoyu da buradan izleyebilirsiniz.

İlgili Guinness Dünya Rekorları sayfası için tıklayınız.

 

Su altında dans dersine katılmak ister miydiniz?
Su altındaki en kalabalık dans dersi rekoru Sidney’den geliyor. 2006 yılında Jason Fedderson önderliğinde toplam 74 kişi ile, Sidney Olimpik Park’ta gerçekleştirilmiş. Rekorun geçerli olması için 74 skuba dalışçısının aynı anda en az 10 dakika süre ile dans etmeleri gerekiyormuş ve katılanların bu zamanı tamamlayıp, üstüne bile çıkabilmişler. Su altında dans tam 13 dakika 30 saniye kadar sürmüş ve rekorun sahibi olmaya hak kazanmışlar.

İlgili Guinness Dünya Rekorları sayfası için tıklayınız.

 

Her yerde “Evet!”
Sandra Smith ve Hiruyuki Yoshida en özel günlerini, tüm dünya için de özel kılmışlar. Thayland’da Song Hong gölünde yapılan bu nikah töreni, tam 130 mt derinlikte gerçekleşmiş ve  “Dünyada en derinde gerçekleştirilen nikah töreni” ünvanını da kazanmış.

İlgili Guinness Dünya Rekorları sayfası için tıklayınız.

 

Su altında insanlardan piramidi
Jimnastik kulüplerinde bir akrobasi, bir gösteri hareketi olarak gördüğümüz insan piramitleri, su altında yapmayı denemiş, ve bir de rekor olarak tarihe geçmesini sağlamış 62 kişi, John Shaddick, Tyler Reise ve Manolo Cabasal önderliğinde bu rekorun sahibi olmaya hak kazanmış. Rekor, aslında bir dizi rekora ev sahipliği yapan Tayland’da gerçekleştirilmiş.

İlgili Guinness Dünya Rekorları sayfası için tıklayınız.

Su altında fotoğraf sergisi
Birleşik Arap Emirlikleri’nden Dubai’de bulunan Hamdan Bin Mohammed Vakfı, bugüne kadar yapılmamış bir sergiye imza atmış ve rekorun sahibi olmuş. Sergi bünyesinde su altında tam 100 farklı fotoğraf yer almış ve su altında yapılan en büyük fotoğraf sergisi olma unvanını kazanmış.

İlgili Guinness Dünya Rekorları sayfası için tıklayınız.

Dalışı hayatında farklı bir yere taşımış tüm rekor sahiplerini tebrik ediyoruz.
Keyifli günler.
projectinblue

 

[products ids=”233,234,235″ columns=”3″]

Yorum Yapın