Touring ne demek?

Kürek sörfünde Touring tip gövdeler genellikle kanolardan alıştığımız sivri ve yüksek bir burna (rocker) sahiptir ve daha uzun, daha yüksek tempolu ve sakin sularda kürek çekmek için tasarlanmışlardır. Bu tip gövdelere deplasman gövde de denir. 

Avantajları – Dezavantajları

Size daha iyi bir performans ve yüksek verim sağlar. Başka bir deyişle daha az kürek çekerek daha düz bir çizgide hareket edebilirsiniz. All-round bir board üzerindeyken yönünüzü kaybetmemek için küreğinizi bir taraftan diğerine almakta acele ederken, Touring bir gövdede daha seyrek el değiştirirsiniz.

Touring gövdeler hız, SUP yarışları ve uzun mesafeler için idealdir. Ancak deplasman gövde üzerinde durmak all-round bir gövde üzerinde durmaktan daha zordur. Antrenmanlı bir kürekçi değilseniz, bu tip bir board sizin için – özellikle dalgalı sularda- ideal olmayabilir.

Karar

Eğer;

  • SUP ile daha uzun mesafelere kürek çekmek isteyen bir macera severseniz,
  • Kürek sörfünden daha fazla randıman bekliyorsanız veya
  • All-round bir gövdede yeterince ‘piştiyseniz’ ve bir sonraki seviye için hazırsanız

Touring tasarım bir SUP’a geçmelisiniz.

 

Aztron Terra Touring SUP 10’6″

Aztron SUP modelleri

Çift oda teknolojisiyle şişme SUP endüstrisinde güvenlik standardını yeniden tanımlayan Aztron, projectinblue güvencesiyle deniz severlerle buluştuğunu CNR Avrasya Boat Show’da sizlere müjdelemiştik.

Aşağıdaki performans tablosunu kullanarak hangi Aztron SUP modelinin size uygun olduğunu bulabilirsiniz. Stok bilgisi ve siparişleriniz içinse buraya bakabilirsiniz.

Yorum Yapın