Merhaba,

Çocukluğumdan bu yana en büyük hayallerimden biri dalış yapmaktı. Birçok erteleme ve aksilikten sonra bu sene büyük gün geldi, dalış için Türkiye’de önemli belki de en bilinen adres olan Kaş’ta, Dragoman Dalış Okulu ile tamamladım ve bir hayalimi gerçekleştirip ilk 18m dalışımı yaptım. Eğitim dalışlarım sonrasında Kovanlı ve Kaş Kanyon dalış noktalarında da dalış yapma imkanım oldu, her iki nokta su altı canlılığı ile büyüleyiciydi. Kovanlı dalışımız sırasında hem anforalar hem Likya döneminden kalma çapalar gördük. Kanyon’da ise topografyaya hayran olmamak elde değildi.

Neymiş bu Buddy-Watcher?

İlk 5 dalış eğitim ve beceriler ile geçerken, 6. ve asıl dalış zamanı geldiğinde heyecanımı saklayamıyordum. Dalış öncesi kuşanırken eğitmenim Buddy-Watcher’dan bahsetti. Kola saat gibi takılan, iki tuşu olan, kullanımı son derece kolay bir alet. Dalışımız sırasında hem ben hem dalış partnerim hem de eğitmenim Buddy-Watcher kullandık. Büyük tuşa basınca badine sinyal gönderiyor, küçük tuşa basınca da dalış eğitmenine sinyal gönderiyor ve titriyor.

Nasıl kullandım?

Benim ilk dalışlarım olduğu için birşey olursa badim beni görür mü, eğitmen beni görür mü gibi endişelerim vardı. Buddy-Watcher bu sebeple çok güvende hissettirdi. Duygular düşünceler kafamda uçuşurken suya atladık ve aşağılara inmeye başladık. Aman Tanrım, bu canlılar ne kadar da sevimli derken birkaç balığın peşine takılıverdim 🙂 Tabiiki hemen Buddy-Watcherıma bastım ve canım arkadaşım sevgili badime de bu güzel balıkları gösterdim. Biraz daha aşağılara inince o bir deniz tavşanı gördü ve bu sefer de o bana gösterdi. Deniz içinde konuşamadığımız için çok zorlansak da Buddy-Watcherlarımız duygularımıza tercüman oldu ve çok eğlendik. 2 dalışı birlikte yaptık ve gerçekten de oyunu denize taşıdık 🙂 Sadece güvenlik amacı ile değil, su altında eğlence için de Buddy-Watcher’ın gerekliymiş 🙂

Biz ilk dalışta küçük bir ekiptik ve eğitmenlerimiz ile kolayca iletişime geçebildik. İkinci ve daha kalabalık dalışımızda iletişim çok kolay mümkün olamayabiliyor tabii ki. Böyle durumlarda, eğlence kadar güven de veriyor Buddy-Watcher, tek bir tuşa basarak eğitmene sinyal gönderebiliyorsun.

Bu iki dalışımı da güvenle gerçekleştirmeme destek oldukları için sevgili Kaş Dragoman ekibine ve bu harika ürünü bizimle tanıştırdıkları için projectinblue ekibine çok teşekkür ederim.

Sevgiler,
Selen Oskan

 

 

Biz de projectinblue olarak deneyimlerini bizimle paylaştığı için kendisine teşekkür ederiz.

Siz de Buddy-Watcher’ı denemek isterseniz Dragoman Ekibine ulaşmak isterseniz https://www.dragoman-turkey.com adresinden ulaşabilirsiniz.

[products ids=”233,234,235″ columns=”3″]

Yorum Yapın